Aktualności z 2019 r.

 

     Październik to miesiąc, w którym prócz uczestnictwa w pięknych Nabożeństwach Różańcowych coraz częściej myślami sięgamy do wspomnień o naszych bliskich i znajomych, którzy uprzedzili nas w wędrówce do wieczności,  do domu Naszego Ojca.  To czas, który przybliża nas do uroczystości Wszystkich Świętych. Przygotowujemy się do niej zarówno w sposób zewnętrzny, porządkując groby bliższych i dalszych krewnych oraz upiększając ich otoczenie na naszym parafialnym cmentarzu oraz w sposób duchowy poprzez pamięć modlitewną, czynioną częściej niż  w pozostałych miesiącach roku.

     Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych ma nam wszystkim żyjącym przypominać, że jesteśmy powołani do świętości niezależnie od konkretnej drogi życia – małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego. Tej pełni człowieczeństwa nie można jednak osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar życzliwości Boga. Stwórca powołuje do świętości wszystkich, dlatego każdemu człowiekowi pomaga swą łaską.

     W uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć tym, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje się drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Ta uroczystość przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Wyraża naszą nadzieję, że wszelkie rozstanie z bliskimi nie jest ostateczne, bo wszyscy jesteśmy zaproszeni do domu Ojca.

    W tym dniu udamy się z całymi rodzinami na nasz cmentarz i nawiedzimy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego.

    Następnego dnia – 2 listopada – wspominać będziemy wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Otoczmy ich swoją szczególną pamięcią i modlitwą.

    Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają nam prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i nas żyjących jeszcze na ziemi.

    Zarówno w uroczystość Wszystkich Świętych jak i  przez cały tydzień będziemy licznie podążać przez alejki naszego parafialnego cmentarza. Niech to będzie głęboka chwila zadumy z modlitwą różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych wypominanych i wszystkich wiernych zmarłych. Niech te nasze rodzinne spotkania modlitewne staną się równocześnie zaproszeniem do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowanego za zmarłych.

                                                                                                                              

Akcja Katolicka

 

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie:
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001